• Tel: 0318 357 42 42
  • E-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Marka-Model: BİOTEK GEN5 Elisa Reader PowerWave XS2

Dahili bilgi redüksiyonu ve raporlama ;24, 48,96 kuyu mikropleyt okuma ; dalga boyu aralıgı 400-750 nm; amsorbans aralıgı 0.000-3.000 OD; bes filtre kapasitesi; saglanan filtreler 405,450,490,63 nm)384 kuyu ve 72 kuyu Terasaki pleytleri okuma icin optik ve software ilavesi özelliklerine sahip; monokromatik ayrıca florometre ve kemilüminisans okumalar için uygun bir cihazdır.

MARKA-MODEL: İNVİTROGEN

DNA,RNA ve proteinin saflaştırma aşamasında,kit yardımıyla kantitatif ölçüm yapar.

Marka-Model: Roche Light Cycler 480 ll

“Real Time PCR” floresan boyalar kullanılarak gerçek zamanlı olarak DNA’nın belirlenmesi ve miktarının gösterilmesi tekniğidir. Floresan sinyali PCR ürün miktarıyla doğru orantılı olarak artmaktadır. Sonuçlar PCR analizi sırasında elde edilebilmektedir.

Uygulama Alanları

Primer ve prob tasarımı ve sentezlenmesi

DNA ve RNA miktarlarının belirlenmesi 

(SYBR Green veya TaqMan ile)

Farklı allellerin belirlenmesi (TaqMan ve Lightcyler ile)

Pozitif/Negatif ile Internal Pozitif Kontrol 

MARKA-MODEL: Techne TC-Plus

En hızlı alüminyum bloklarla, Techne TC-Plus termal cycler, daha hızlı ramp oranları , modifiye programları ve modifiye reaksiyon karışımları kullanılarak PCR tepki sürelerinde önemli tasarruflar sagladıgı gösterilmiştir.

Zaman tasarrufu birçok araştırma laboratuarı için bir avantajdır ve Techne TC-Plus termal cycler,hızlı PCR protokollerinin kullanımı için ideal bir araçtır. Termal cycler esnek programlama ve 5 ° C kadar saniyede hızlı blok oranları hesaplama kolaylıgı sunar. TC Plus üzerindeki aynı PCR programı karşılaştırıldıgında TC-512 den yaklaşık 30 dk’lık bir tasarruf saglar.Çalışma süresini kısaltmanın başka biryolu da step sayılarını azaltarak standart protokolü degiştirmektir.