• Tel: 0318 357 42 42
  • E-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Çalışma Prensibi

Termogravimetrik analiz cihazı (TGA), numunede sıcaklığa bağlı olarak meydana gelecek ağırlık  değişikliklerini tanımlamaya yarayan bir test biçimidir. Bu analiz ağırlık, sıcaklık ve sıcaklık değişiminin yüksek hassasiyetli ölçümlerine bağlıdır.

Uygulama Alanları

TGA polimer gibi materyallerin karakteristiklerinin belirlendiği araştırma ve testlerde bozulma sıcaklığı, materyal tarafından emilmiş nem , materyal içindeki inorganik ve organik komponent seviyesi, patlayıcıların ayrışma noktaları ve çözücü tortularının tanımlanması ve ayrıca yüksek sıcaklıklı oksidasyondaki aşınma kinetiğini tahmin için kullanılır.

Termal analiz sistemleri maddelerde sıcaklık değişimiyle meydana gelen değişimler sonucunda; Polimer ve plastiklerde karakterizasyon, kalite kontrol, organik maddelerde polimorfizim, saflık tayini, termal kararlılık, inorganik maddelerde; faz geçişi, dekompozisyon, metallerde faz geçişi gibi çalışmalarda kullanılmaktadır.